KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12408243
*
nr 1240 8243
Heinz Decker
(1919-2017), Sverige
Akvarell, Landskap. Signerad, daterad -86, bladets mått: 29x40 cm
Heinz Decker, svensk silversmed, formgivare och bildkonstnär född 1919, död 2017.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2019
kl 20:04:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 19:47:04
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Heinz Decker
Heinz Decker, svensk silversmed, formgivare och bildkonstnär född 1919, död 2017.
Läs mer om Heinz Decker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller heinz decker landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
*
Heinz Decker
Heinz Decker, svensk silversmed, formgivare och bildkonstnär född 1919, död 2017.
Läs mer om Heinz Decker
nr 1240 8243
Heinz Decker
(1919-2017), Sverige
Akvarell, Landskap. Signerad, daterad -86, bladets mått: 29x40 cm
Heinz Decker, svensk silversmed, formgivare och bildkonstnär född 1919, död 2017.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/3 19:47:04 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Heinz Decker
Heinz Decker, svensk silversmed, formgivare och bildkonstnär född 1919, död 2017.Läs mer om Heinz Decker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller heinz decker landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25